Festík

Najzábavnejší detský festival už aj v Bratislave

Aj Bratislava bude mať svoj vlastný detský festival Festík. Deti sa môžu tešiť na víkend plný zábavy, hudby a skvelých atrakcií. Rodičia tiež neobídu na krátko, čaká na nich skvelý program.

Súčasťou tohto najveselšieho detského festivalu bude mimoriadne atraktívny program vrátane kreatívnych, športových, edukačných aj environmentálnych aktivít.  „Existuje niekoľko podobných podujatí v menšom rozsahu, náš festival bude ale výnimočný tým, že sa malým, väčším a aj dospelým návštevníkom budeme snažiť ponúknuť rozmanité aktivity – kreatívne, športové, edukačné aj environmentálne – a zároveň aj hudobno-zábavné vystúpenia ich obľúbených interpretov počas dvoch nabitých dní, na jednom mieste,“ vysvetľuje ambasádorka FESTÍK-a Katarína Šebestová z organizátorskej agentúry Evency. Deti sa môžu vyblázniť na kolotočoch, nafukovacích atrakciách, bungee trampolínach, elektroautíčkach a ďalších fantastických atrakciách. Katka a jej kolegovia veria, že Festík bude úžasným miestom na skvelý rodinný víkend.

„Trúfame si stať sa najveselším festivalom. Zameriavame sa na zážitok pre deti, pre teenagerov aj dospelých návštevníkov a zároveň na skvelý servis pre všetkých. Nie je to jednoduchá úloha, naopak, skôr náročná výzva, ale na festivale pracuje tím skúsených ľudí, čo je najlepšia záruka úspechu,“ dodáva Katarína Šebestová.

Maskotom festivalu je milý psík FESTÍK, ktorý sa už ukázal na niekoľkých detských podujatiach. Deti naň reagovali veľmi pozitívne. Páči sa im, je to totiž veľmi milá postavička, ktorá je medzi nimi stále obľúbenejšia. Podujatie bude mať aj charitatívny a environmentálny rozmer, čiže chce podprahovo najmenších účastníkov učiť aj pomoci druhým. V centre záujmu však bude zábava. „Rodičia budú mať k dispozícii množstvo stánkov s užitočnými informáciami, ale môžu tiež diskutovať s odborníkmi na aktuálne témy. Chceme byť totiž síce predovšetkým zábavný, ale aj edukatívny festival. FESTÍK navyše pripravujeme ako „zelený“ envirofestival,“ vysvetľuje Katarína Šebestová.

Festival bude v Petržalke, pretože táto mestská časť ponúka na tento typ podujatia najlepšie podmienky. Otvorené priestranstvo Incheba Evency parku a Sad Janka Kráľa sú na to ako stvorené. Rodičia budú mať na FESTÍKU viacero „vychytávok“, ktoré im majú uľahčiť a spríjemniť víkendový relax s rodinou. Bude tam napríklad prebaľovacia zóna, kútiky pre deti, ale aj zaujímavý program pre dospelých ako napríklad workshop o vzdelávaní a vývoji motoriky detí, beseda s logopedičkou Luciou Palugyayovou známou z relácie Rapotáčik, rozhovory s odborníkmi o dôležitosti čítania, či semináre o triedení odpadu a kompostovaní. Deti si isto užijú aj dopravné ihrisko Slniečko na ceste a tínedžeri sa asi vrhnú najmä na virtuálne atrakcie. Rodičia ocenia food court plný skvelého jedla, nákupnú, piknikovú zónu, či eko-zónu a oddychovať s knihou v ruke môžu v čitárni. Relaxovať a urobiť si piknik sa bude dať v Sade Janka Kráľa. Jednoducho, organizátori myslia naozaj na všetkých.

FESTÍK bude 26-ho a 27-ho mája 2018.
Viac informácií nájdete na www.festik.sk