Zábava a vzdelávanie v cudzom jazyku. S nami to ide!

Pre svoje detičky chceme vždy len to najlepšie. Zabezpečiť im základné potreby, zahrnúť ich láskou, ale aj umožniť im rozvíjať svoje schopnosti v rôznych smeroch.

Ak chceme rozvíjať správne fungovanie mozgu a inteligenciu našich detí, je ideálne začať s výučbou cudzieho jazyka ešte v predškolskom veku. Odborníci v oblasti detskej psychológie a predškolskej pedagogiky tvrdia, že detský mozog je počas prvých rokov života veľmi prispôsobivý a schopný poňať obrovské množstvo informácií. Stimulovaním nervových buniek v mozgu dieťaťa vytvárame tzv. "nervové cesty", ktoré sa častejšou stimuláciou upevňujú a zosilňujú. Nervové bunky, ktoré  stimuly  neprijímajú postupne slabnú a tým môžu zapríčiniť nižšiu inteligenčnú kapacitu mozgu dieťaťa. Jedným zo spôsobov ako tieto bunky stimulovať a zároveň dieťa naučiť zručnosti v komunikácií je učenie cudzích jazykov.

Názory odborníkov sa zhodujú v tom, že najdôležitejším krokom vo výučbe cudzieho jazyka je jeho načasovanie. Rodičia si častokrát kladú otázku: "Kedy je vhodné začať s učením cudzieho jazyka?" Najvhodnejšie je začať v tom istom období, keď sa dieťa učí svoj materinský jazyk. Čím skôr sa dieťa dostane do kontaktu s cudzím jazykom, tým skôr si osvojí jeho používanie.

Efektívny spôsob ako dieťa dostať do kontaktu s cudzím jazykom je prepojiť výučbu s určitou formou zábavy. Deti milujú hudbu a príbehy, preto je vhodné využiť potenciál piesní, riekaniek a jednoduchých rozprávok. Autori animovaných seriálov mnohokrát spolupracujú s odborníkmi na elementárnu pedagogiku, aby ich diela nielen zabavili, ale aj naučili. Z toho istého dôvodu televízia RiK obohatila svoju ponuku o takéto detské animované seriály. Pre najmenších drobcov u nás nájdete seriál Malí chrobáčikovia, s ktorým zvládnu základy anglického jazyka zábavne a s ľahkosťou. Pre staršie publikum vysielame sesterský seriál Tom a Keri, ktorý detičkám obohatí slovnú zásobu o ďalšie anglické slovíčka a precvičí tie naučené.

Zabávajte a vzdelávajte sa s hrdinami seriálov Malí chrobáčikovia a Tom a Keri na televízií RiK každý deň.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.